Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reportáž ze semináře dynamické jógy

1. 12. 2013

V sobotu 30.11. 2013 jsme přivítaly v našem studiu všech 11 přihlášených zájemkyň o seminář dynamické jógy. Začaly jsme poctivou 1,5h trvající lekcí, při které jsme si daly pěkně do těla, protáhly snad všechny svaly, takže naše trika doznaly změn ze suchých na téměř mokré :-). Půl hodinová relaxace tak byla příjemným odpočinkem a uvolněním pro celé naše tělo i mysl. Poté na nás čekalo malé občerstvení, fazolová pomazánka a pohankové koláčky byly jasným favoritem. V průběhu občerstvení jsme probraly vše možné jako správné ženské. Pak následovala přednáška, trocha teorie o vzniku dynamické jógy. Dozvěděly jsme se něco více o osmistupňové stezce jógy, jejímž auterem byl Pataňdžali, jenž je považován za otce dynamické jógy, přesněji za otce ashtangy jógy. Detailně jsme probraly pravidla cvičení jógy a pak už jsme se mohly pustit do nácviku jednotlivých pozic. Nácvik pozic slouží k uvědomění si svého těla a jeho jednotlivých částí, správného postavení těla v jednotlivých pozicích tak, aby pozice přinášela co největší pozitivní účinek pro naše tělo a abychom odbouraly případné špatné návyky provedení s cílem neubližovat si.

Po nácviku jsme se opět trochu občerstvily a už mohla začít velmi zajímavá přednáška pod vedením Petry o zdravé výživě a vhodnosti užívání přírodních preparátů jako jsou homeopatika či přípravky firmy Energy. V průběhu přednášky už na nás začala pracovat Jana, která všechny , které měly zájem ošetřila a nalíčila kosmetikou Mary Kay. Byly jsme tak svědky opravdu krásných proměn. Jana dokázala podtrhnout naší přirozenou krásu. Za sebe můžu říct, že jsem doma sklidila pochvalu. Pravda manžel si mé proměny všiml až po 15min a mém upozornění, ale to přijímám s úsměvem a pochopením, neboť po celodenním dni s našimi holčičkami už byl lehce unaven :-)

Závěrem chci poděkovat každé zvlášť, že jste přišla na seminář, vážíme si toho, že jste strávila celou sobotu s námi. Děkujeme za krásnou atmosféru a energii, která nás provázela celým dnem. Brzy na viděnou na další akci, mějte se hezky, namasté

Martina Lepšová

Zvláštní poděkování patří Janě Bartošové, Petře Smrčkové a Janě Ontlové za pomoc při organizaci semináře :-)